Microsoft, performansı artırmak için Windows 11 korumasının devre dışı bırakılmasını önerdi

Windows 11’i hızlandırmanın bir yolu

Microsoft, Windows 11’i hızlandırmanın bir yolunu söyledi. Bunu, şirketin web sitesinde bildirildi.

Şirket yaptığı açıklamada, Microsoft’un kullanıcı geri bildirimlerini incelemeye ve onlara yanıt vermeye devam ettiğini söyledi. İşletim sisteminin düşük hızından şikayet eden tüketiciler için mühendisler, işletim sisteminin bazı koruyucu özelliklerinin devre dışı bırakılmasını tavsiye ettiler. Bunlar, bellek bütünlüğü kontrol özelliğini ve VMP platformunu içerir.

Uzmanlar, koruma sistemlerini devre dışı bırakmak için arama yoluyla “Çekirdek izolasyonu” öğesini bulmanız ve bu ayarı devre dışı bırakmanız gerektiğini kaydetti. VMP’yi kapatmak için “Başlat” menüsünden “Windows özelliklerini aç veya kapat” bölümünü bulmanız, ardından “Windows Özellikleri” penceresinde “Sanal Makine Platformu” öğesini bulmanız ve ayarı devre dışı bırakmanız gerekir.

Yazarlar, “Performans konusunda endişe duyan oyuncular, oyun oynarken bu özellikleri devre dışı bırakabilir ve oyun bittiğinde yeniden etkinleştirebilir” dedi. Ancak, kapatıldıktan sonra PC tehditlere karşı savunmasız olabilir.

Eylül ayının sonunda, Windows 11 kullanıcıları ve Nvidia ekran kartına sahip bilgisayarlar, 22H2 güncellemesinin yayınlanmasından sonra oyunlarda performans düşüşünden şikayet ettiler. Uzmanlar, etkilenen oyuncuların güncellemeyi kaldırmasını önerdi.

Leave a Reply

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir