Pavel Durov, kullanıcıları WhatsApp’ı terk etmeye çağırdı

Pavel Durov, bilgisayar korsanlarının WhatsApp üzerinden akıllı telefonlara erişebileceği konusunda uyardı

Telegram’ın kurucusu, WhatsApp messenger kullanıcılarını güvenlik sorunları konusunda uyardı. Bunu kendi Telegram kanalında yazdı.

Bilgisayar Korsnları, WhatsApp kullanıcılarının akıllı telefonlarına tam erişim sağlayabilir. Bu, haberi geliştiricilerinin kendileri tarafından geçen hafta duyuruldu. Saldırganların saldırı yapması uğraması gereken tek şey size virüslü bir video göndermek veya sizinle görüntülü görüşme başlatmaktır diye uyarıyor Durov.

Telegram’ın kurucusuna göre en son sürüme güncellenen WhatsApp uygulaması bile kullanıcıları kurtarmayacak. Messenger’da 2017’den beri her yıl aynı güvenlik açıklarının keşfedildiğini hatırlattı. 2016’dan önce WhatsApp’ta hiç şifreleme yoktu.

Bu yüzden uzun zaman önce whatsapp verilerini sildim. Uygulama Kurulumu, cihazınıza erişimi açan bir kapıdır. İnsanları Telegram’a geçmeye teşvik etmiyorum. 700 milyondan fazla aktif kullanıcı ve 2 milyon günlük kayıt ile Telegram’ın herhangi bir ek promosyona ihtiyacı yoktur. Dilediğiniz Messengeri kullanabilirsiniz, sadece WhatsApp’tan uzak durun – bu 13 yıldır bir gözetleme aracıdır” diye uyardı Durov.

Leave a Reply

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir