Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro yakında üretime girecek.

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro yakında üretime girecek. Akıllı telefonlar artık fabrikada.

Web’de Digital Chat Station takma adıyla tanınan bir kişiye göre, Xiaomi 13’ün yeni amiral gemisi projesi NPI aşamasına ulaştı – New Product Introduction. Bu aşama, Ar-Ge departmanının yeni gelişmelerinin doğrudan seri üretiminin sağlanacağı fabrikada sunulduğu aşamadır. Aslında, üretimin hazırlanması ve doğrudan başlangıç, Xiaomi 13 serisinin yaşam döngüsünün sonraki aşamalarıdır. Ve çok yakınlar, çünkü yeni ürünlerin resmi prömiyeri Kasım ayında zaten bekleniyor.

Söylentilere göre seride üç model olacak: Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro ve Xioami 13 Ultra. Geleneksel olarak ilk ikisi aynı anda piyasaya sürülecek ve Xiaomi 13 Ultra – bir süre sonra.

Xiaomi 13, 6.36 inç diyagonal, 1.5K çözünürlük ve 120 Hz kare hızına sahip düz bir ekrana sahip. Xiaomi 13 Pro’nun 6,7 inç diyagonal, 2K çözünürlük ve 120 Hz kare hızına sahip kavisli bir ekran alması muhtemel. Her iki durumda da Samsung’un en yeni nesil OLED panelleri olan E6’dan bahsediyoruz. Ayrıca cihaz, Qualcomm’un gelecek vaat eden amiral gemisi Snapdragon 8 Gen2 Soc’sine ve hala 50 megapiksellik sensörleri kullanacak gelişmiş kameralara atfediliyor. Xiaomi 13 Ultra’ya gelince, muhtemelen Sony IMX989 inç sensörünü kullanmaya devam edecek. Hattın tüm modelleri, yaklaşık 100 watt’lık bir güçle şarj etme desteği ile kredilendirilir.

Digital Chat Station, Redmi K30, K40, Xiaomi Mi 10 ve Mi 11’in özelliklerini ve çıkış tarihlerini doğru bir şekilde açıklayan ilkdir.

Leave a Reply

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir